Doktor Mráz

Denisa Fulmeková
Slovart • 2018

Píše sa rok 1939 a právnik Albert Mráz nájde v prorežimnom Gardistovi článok, v ktorom je hlavnou postavou on sám. Anonymný autor píše o prekrstenom židovskom advokátovi, ktorý si zmenil meno na Mráz,...l meno na Mráz, aby mohol naďalej bohatnúť na úkor Slovákov. Mráz okamžite pochopí, že toto bude pravdepodobne len začiatok poľovačky na jeho rodinu. Začína sa boj o prežitie, rovnaký ako viedli desaťtisíce rodín s podobným osudom počas trvania vojnového slovenského štátu. Kniha Denisy Fulmekovej mapuje genézu krutosti a boja o moc, túžbu obyčajných ľudí zbohatnúť a vlastniť majetok niekoho druhého, protekcionizmus slovenského vojnového režimu i nenávisť medzi samotnými uzurpátormi moci. Hoci sú dejisko príbehu a osudy vymyslené, Fulmekovú inšpirovali skutočné udalosti zachytené na stovkách strán archívnych dokumentov, ktoré preštudovala. Pútavo vyrozprávaný príbeh autorky úspešnej knihy Konvália potvrdzuje, že keď sa po rozpútaní nenávisti a násilia počítajú straty, vojna víťazov nemá. Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom beletrie inšpirovanej reálnymi dejinami Slovenska.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788055635651

Mestečko Himberany, kde sa dej románu Doktor Mráz odohráva, i všetky jeho postavy sú fiktívne. Zlo a nenávisť, opísané v knihe, sú však natoľko realistické, že z nich behá skutočný mráz po chrbte.

Autorka využila materiály z viacerých archívov a požiadala o pomoc uznávaných historikov

Píše sa rok 1939 a právnik Albert Mráz nájde v prorežimnom Gardistovi článok, v ktorom je hlavnou postavou on sám. Anonymný autor píše o prekrstenom židovskom advokátovi, ktorý si zmenil meno na Mráz, aby mohol naďalej bohatnúť na úkor Slovákov. Mráz okamžite pochopí, že toto bude pravdepodobne len začiatok poľovačky na jeho rodinu. Začína sa boj o prežitie, rovnaký ako viedli desaťtisíce rodín s podobným osudom počas trvania vojnového slovenského štátu. Kniha Denisy Fulmekovej mapuje genézu krutosti a boja o moc, túžbu obyčajných ľudí zbohatnúť a vlastniť majetok niekoho druhého, protekcionizmus slovenského vojnového režimu i nenávisť medzi samotnými uzurpátormi moci. Hoci sú dejisko príbehu a osudy vymyslené, Fulmekovú inšpirovali skutočné udalosti zachytené na stovkách strán archívnych dokumentov, ktoré preštudovala. Pútavo vyrozprávaný príbeh autorky úspešnej knihy Konvália potvrdzuje, že keď sa po rozpútaní nenávisti a násilia počítajú straty, vojna víťazov nemá. Komu sa kniha môže páčiť: Milovníkom beletrie inšpirovanej reálnymi dejinami Slovenska.

Mohlo by sa vám páčiť