Roztomilá travička

Arto Paasilinna
Slovart • 2017

Drobná starenka, vdova po plukovníkovi Ravaskovi, zalieva v krásny slnečný deň záhon sirôtok. Lenže stará dáma je nepokojná. V deň, keď si chodí vyzdvihnúť dôchodok, máva mesiac čo mesiac nepríjemnú n... mesiac nepríjemnú návštevu – o veľkú časť peňazí ju prichádza obrať jej synovec so svojimi kumpánmi z Helsínk. Mladí búrliváci sa potom saunujú a opíjajú, bohapusto vystrájajú. Deň dôchodku sa pre starenku stal nočnou morou, a keď zistí, že jej nevie pomôcť ani polícia, rázne vezme osud do vlastných rúk. Koho môže kniha zaujať: Čitateľov, ktorí ocenia najčernejší severský humor.
Viac

akcia Odporúčam Prekvapenie Reviews

HODNOTENIE:   ****"Starec - vlastne starenka - a more." (s.171).  Linnea Ravasková je sedemdesiat osemročná vdova po plukovníkovi Ravaskovi, hrdinovi druhej svetovej vojny. V súčasnosti žije s Jaakkom Kivistom, lekárom, ktorý je od nej o desať rokov mladší a za iných okolnosti by v podstate  mohla viesť normálny život. Keby ju nenavštevoval synovec, Kauko Nyyssonen, ktorého vychováva už od[...]

Čítať ďalej
Drobná starenka, vdova po plukovníkovi Ravaskovi, zalieva v krásny slnečný deň záhon sirôtok. Lenže stará dáma je nepokojná. V deň, keď si chodí vyzdvihnúť dôchodok, máva mesiac čo mesiac nepríjemnú návštevu – o veľkú časť peňazí ju prichádza obrať jej synovec so svojimi kumpánmi z Helsínk. Mladí búrliváci sa potom saunujú a opíjajú, bohapusto vystrájajú. Deň dôchodku sa pre starenku stal nočnou morou, a keď zistí, že jej nevie pomôcť ani polícia, rázne vezme osud do vlastných rúk. Koho môže kniha zaujať: Čitateľov, ktorí ocenia najčernejší severský humor.

Mohlo by sa vám páčiť