Východ

Andrzej Stasiuk
Slovart • 2017

Andrzej Stasiuk sa radí medzi najprekladanejších poľských prozaikov. Jeho najnovší román Východ je knihou-vyznaním, čistou ako špiritus, vybielenou ako kosti kôz na púšti Gobi a zahmlenou ako nejasné ...ou ako nejasné spomienky na detstvo v poľskom Podlesí. Autor v nej na svojich cestách cez periférne končiny Ruska, mongolské stepi až po ujgurské oblasti v Číne spomína nielen na detstvo, ale v spomienkach sa vracia až k  vojnovým zážitkom svojich prarodičov a konfrontuje prežitú minulosť s cestou za jej znovuprežitím. Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorí majú radi silné príbehy. Edícia MM tradične prináša diela od oceňovaných autorov, inak tomu nie je ani pri knihe Východ od Andrzeja Stasiuka.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788055614700
  • Originálny názov: Wschód

**** Albatros Media a.s. cestopis Kniha Zlín komunismus Recenze Východ

Název: Východ Autor: Andrzej Stasiuk Nakladatelství: Kniha Zlín Rok vydání: 2017  Počet stránek: 222 Celkové hodnocení: **** Východ. Země, kde zítra již znamená včera. Kolébka Slovanů a komunismu. Spousta lidí toto rozlehlé území vábí a láká. Mezi ně patří i Andrzej Stasiuk, který se o svojí "cestě ke kořenům" podělil ve své knížce Východ.Východ je cestopisem i[...]

Andrzej Stasiuk sa radí medzi najprekladanejších poľských prozaikov. Jeho najnovší román Východ je knihou-vyznaním, čistou ako špiritus, vybielenou ako kosti kôz na púšti Gobi a zahmlenou ako nejasné spomienky na detstvo v poľskom Podlesí. Autor v nej na svojich cestách cez periférne končiny Ruska, mongolské stepi až po ujgurské oblasti v Číne spomína nielen na detstvo, ale v spomienkach sa vracia až k  vojnovým zážitkom svojich prarodičov a konfrontuje prežitú minulosť s cestou za jej znovuprežitím. Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorí majú radi silné príbehy. Edícia MM tradične prináša diela od oceňovaných autorov, inak tomu nie je ani pri knihe Východ od Andrzeja Stasiuka.

Mohlo by sa vám páčiť