Bývalý syn

Saša Filipenko
E.J. Publishing • 2022

Silný príbeh mladého chlapca žijúceho v Bielorusku na začiatku 21. storočia.Šestnásťročný Francisk by mal cvičiť hru na violončelo, no radšej si s priateľmi užíva život. Cesta na rockový koncert však ...ockový koncert však neskončí dobre, naopak stane sa obrovská tragédia, pri ktorej sa nešťastne zraní aj Francisk. Upadne do kómy a dlhé roky sa z nej nepreberie. Postupne to s ním každý vzdá; rodičia, priateľka, lekári. Jediná osoba, ktorá nedopustí Franciskovo odpojenie od prístrojov je jeho stará mama. Francisk sa po desiatich rokoch z kómy skutočne zobudí. Ocitne sa však v krajine, v ktorej sa za desať rokov nezmenilo absolútne nič. Vládne jej ten istý človek, mladí ľudia ju húfne opúšťajú, každý protest je potlačený. Nájde si Francisk v tejto krajine svoje miesto?
Viac

 Do akej krajiny by ste sa zobudili, keby ste boli desať rokov v kóme?Francisk sa zobudil presne do takej, na akú si pamätal – ak nie do ešte horšej. V Bielorusku zastal čas a všade cítiť len strach a smútok.Pred nehodou, ktorá preňho mala fatálne následky, bol bezstarostným mladíkom, ktorý si rád užíval život. Niekde v podvedomí však cítil, že niečo nie je v poriadku. Keď sa ale „druhýkrát[...]

Čítať ďalej
Silný príbeh mladého chlapca žijúceho v Bielorusku na začiatku 21. storočia.Šestnásťročný Francisk by mal cvičiť hru na violončelo, no radšej si s priateľmi užíva život. Cesta na rockový koncert však neskončí dobre, naopak stane sa obrovská tragédia, pri ktorej sa nešťastne zraní aj Francisk. Upadne do kómy a dlhé roky sa z nej nepreberie. Postupne to s ním každý vzdá; rodičia, priateľka, lekári. Jediná osoba, ktorá nedopustí Franciskovo odpojenie od prístrojov je jeho stará mama. Francisk sa po desiatich rokoch z kómy skutočne zobudí. Ocitne sa však v krajine, v ktorej sa za desať rokov nezmenilo absolútne nič. Vládne jej ten istý človek, mladí ľudia ju húfne opúšťajú, každý protest je potlačený. Nájde si Francisk v tejto krajine svoje miesto?

Mohlo by sa vám páčiť