Princezná a Curdie

George MacDonald
Porta Libri • 2016

Mladý baník Curdie, ktorý v kráľovských baniach doluje striebro a drahokamy, je povolaný do kráľovského mesta za tajomným poslaním. Stane sa svedkom zvláštnych udalostí, bude musieť urobiť nejedno váž...obiť nejedno vážne rozhodnutie a zažije stretnutie s nevýslovnou krásou a múdrosťou, čo mu dodá silu čeliť nebezpečenstvu, ľudskej zlobe i prenasledovaniu. George MacDonald, ktorého mnohí pokladajú za otca žánru fantasy inšpiroval a tvorivo ovplyvnil takých významných autorov, akými boli J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, G.K. Chesterton, Elizabeth Yates či Lewis Carroll.
Viac

Originálny názov: The Princess and Curdie Goodreads: 4,06 (94%)Diel: druhý Preklad: Eva Baloghová Počet strán: 264 Jazyk: slovenský Väzba: tvrdá Vydavateľstvo: Porta Libri (2016) ...táto klasika bude večná a v každom čase aktuálna... Dobrodružstvo mladého baníka Curdieho a princeznej Irene pokračuje. Tentokrát sa však do pozornosti dostáva Curdie, ktorý v príbehu zohrá veľkú[...]

Čítať ďalej
Mladý baník Curdie, ktorý v kráľovských baniach doluje striebro a drahokamy, je povolaný do kráľovského mesta za tajomným poslaním. Stane sa svedkom zvláštnych udalostí, bude musieť urobiť nejedno vážne rozhodnutie a zažije stretnutie s nevýslovnou krásou a múdrosťou, čo mu dodá silu čeliť nebezpečenstvu, ľudskej zlobe i prenasledovaniu. George MacDonald, ktorého mnohí pokladajú za otca žánru fantasy inšpiroval a tvorivo ovplyvnil takých významných autorov, akými boli J.R.R. Tolkien, C.S. Lewis, G.K. Chesterton, Elizabeth Yates či Lewis Carroll.

Mohlo by sa vám páčiť