Stráže! Stráže! (Úžasná Zeměplocha, #8; Městská hlídka, #1)

Terry Pratchett (Jan Kantůrek)
Talpress • 1995

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě p...y městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky - seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka - po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.
Viac

veľké množstvo úžasná Stráže

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, ako je možné, že sa v príbehoch vyskytuje také veľké množstvo udatných, presnejšie povedané, bezhlavo The post Úžasná Plochozem : Stráže! Stráže! – Terry Pratchett appeared first on Fantasy knihy.

kultová sága pravé vydavateľstvo úvodná kniha zrozumiteľnejší zážitok nemalí veľký chaos istý systém novopečený strážnik plnohodnotný svet skutočný kolorit slovenské ekvivalenty pozorní čitatelia originálny názov mestská stráž

Kultová sága Terryho Pratchetta sa konečne dočkala zaslúženého slovenského vydania. Som rád, že si ju vzalo pod krídla práve vydavateľstvo Slovart, pretože máme ako čitatelia istotu, že sa jej dostane primeranej kvality aj prístupu. To prakticky dokázala už úvodná kniha Farba mágie, ktorá nám predstavila mesto Ankh-Morpork a jeho svojráznych obyvateľov. Stráže! Stráže! je v poradí ôsmou[...]

Jakýsi tajemný noční tvor mění obyvatele Ankh-Morporku v něco, co silně připomíná tablety živočišného uhlí. A tady začíná obtížný úkol kapitána Elánia, velitele Noční hlídky městské stráže. Ve městě plném zmatků, tablet živočišného uhlí, tajných spolků a bláznivých chovatelek draků pátrá kapitán a s ním muži hlídky - seržant Tračník, desátník Nóblhóch i nově příchozí svobodník-čekatel Karotka - po stopách vedoucích k rozřešení celé záhady.

Mohlo by sa vám páčiť