Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy

Klaus Hagerup
Stonožka • 2022

Poetický príbeh o nekonečnej láske ku knihám a o mágii, ktorá sa v nich skrývaViete, čo sa deje s knihami, ktoré si z knižnice nikto nepožičiava? Nevedela to ani desaťročná vášnivá čitateľka Anna, kým...čitateľka Anna, kým jej to neprezradila najlepšia kamarátka, knihovníčka pani Monsenová. Nečítané knihy... miznú! Spolu s nimi však miznú aj ľudia, ktorí v nich žijú. Anna sa s tým nedokáže zmieriť a rozhodne sa, že zabudnuté knihy zachráni. Ale ako?Vydajte sa na dobrodružnú záchrannú misiu spolu s Annou a spoznajte neodolateľné čaro kníh a ich hrdinov.
Viac

Čo zaujme knihomoľa viac, ako kniha, ktorá je o knihách? Takou je aj titul Dievča, ktoré chcelo zachrániť knihy. Knihu napísalContinue Reading

Poetický príbeh o nekonečnej láske ku knihám a o mágii, ktorá sa v nich skrývaViete, čo sa deje s knihami, ktoré si z knižnice nikto nepožičiava? Nevedela to ani desaťročná vášnivá čitateľka Anna, kým jej to neprezradila najlepšia kamarátka, knihovníčka pani Monsenová. Nečítané knihy... miznú! Spolu s nimi však miznú aj ľudia, ktorí v nich žijú. Anna sa s tým nedokáže zmieriť a rozhodne sa, že zabudnuté knihy zachráni. Ale ako?Vydajte sa na dobrodružnú záchrannú misiu spolu s Annou a spoznajte neodolateľné čaro kníh a ich hrdinov.

Mohlo by sa vám páčiť