Agáta

Denisa Fulmeková
Slovart • 2020

Píše sa rok 1602 a v mestečku pri vtedajšom Prešporku, dnes známom ako Podunajské Biskupice, vtedy Pyspeky, žije mladá žena, ktorá mnohých dráždi svojím netradičným manželstvom. Navyše je to dcéra mat...še je to dcéra matky, ktorá opustila svojho muža a deti kvôli milencovi, čo uvrhlo na celú rodinu obrovskú hanbu. A je tu ešte čosi: i keď sa ľudia venujú bylinkárstvu a ľudovej mágii celkom bežne, je to práve Agáta, ktorej meno sa dostane do uší človeka, ktorý sa chce pred vrchnosťou blysnúť úspešným lovom na čarodejnice. Denisa Fulmeková siahla tentokrát po príbehu prvej upálenej čarodejnice v Prešporku. Odohral sa síce ešte v ranom novoveku, ale jeho silu a aktuálnosť neoslabili ani storočia, ktoré ho delia od súčasnosti. Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorých zaujíma ako málo stačí na to, aby sa osud jednej ženy úplne zvrtol a to všetko na pozadí dejín Prešporka.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788055647494

Nebola to prvá žena, ktorú na našom území z bosoráctva obvinili, ale podľa historických záznamov bola prvá, ktorú popravili na hranici. Denisa Fulmeková sa vo svojej najnovšej knihe vracia do obdobia raného novoveku.

Čítať ďalej

Procesy s čarodejnicami sú už síce dávnou minulosťou, ale ženy za svoje práva musia bojovať aj v dnešných časoch a autorka nepopiera určitú aktuálnosť Agátinho príbehu.

Čítať ďalej
Píše sa rok 1602 a v mestečku pri vtedajšom Prešporku, dnes známom ako Podunajské Biskupice, vtedy Pyspeky, žije mladá žena, ktorá mnohých dráždi svojím netradičným manželstvom. Navyše je to dcéra matky, ktorá opustila svojho muža a deti kvôli milencovi, čo uvrhlo na celú rodinu obrovskú hanbu. A je tu ešte čosi: i keď sa ľudia venujú bylinkárstvu a ľudovej mágii celkom bežne, je to práve Agáta, ktorej meno sa dostane do uší človeka, ktorý sa chce pred vrchnosťou blysnúť úspešným lovom na čarodejnice. Denisa Fulmeková siahla tentokrát po príbehu prvej upálenej čarodejnice v Prešporku. Odohral sa síce ešte v ranom novoveku, ale jeho silu a aktuálnosť neoslabili ani storočia, ktoré ho delia od súčasnosti. Komu sa kniha môže páčiť: Všetkým, ktorých zaujíma ako málo stačí na to, aby sa osud jednej ženy úplne zvrtol a to všetko na pozadí dejín Prešporka.

Mohlo by sa vám páčiť