Deň matiek

Nele Neuhaus
Tatran • 2020

Skrývali svoje tajomstvo. Museli zomrieť. Na deň matiek. V opustenej fabrike sa nájde mŕtvola niekdajšieho majiteľa Theodora Reifenratha. Pri obhliadke domu a záhrady objavia vyšetrovatelia v koterci ... koterci zúboženého psa rozhádzané ľudské kosti. Reifenrath žil osamelo v ústraní, odkedy pred dvadsiatimi rokmi bez stopy zmizla jeho žena. Obyvatelia však neveria, že by Reifenrath mohol byť sériový vrah. Súdny lekár identifikoval niektoré obete zo psieho koterca, ktoré zavraždili už pred rokmi. Všetko to boli ženy a všetky zmizli počas niektorej nedele v máji. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že vrah je na slobode a vyhliadol si ďalšiu obeť. A máj sa opäť blíži. Nele Neuhaus píše klasické kriminálky a je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie. Hneď na začiatku príbehu vtiahne čitateľa do deja, ktorý je popretkávaný aj kapitolami z pohľadu vraha. Vo svojej poslednej detektívke Deň matiek odkrýva kruté a neľútostné praktiky vychovávateľov v detských domovoch. Majstrovsky vystihuje, aké dôsledky môžu zanechať na detskej duši. V súčasnosti nanajvýš aktuálna téma. Nele Neuhaus patrí k najúspešnejším autorkám kriminálnych románov, preto jej prischla prezývka „kráľovná nemeckej detektívky“. Licencie na preklad jej kníh zakúpilo 31 krajín, len v Nemecku sa predalo vyše 10 miliónov výtlačkov a každý nový príbeh sa ihneď ocitne na prvých miestach bestsellerových zoznamov.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788022210904

VYDAVATEĽSTVO: Tatran ORIGINÁLNY NÁZOV: Muttertag PREKLAD: Zuzana Kováčiková ROK VYDANIA: 2020 ŽÁNER: Detektívka POČET STRÁN: 464 VÄZBA: pevná s prebalom   „Nenávidel ich. Všetkých. Ale najviac nenávidel JEHO. Keď sa nevráti včas, ON ho potrestá. Niekedy, keď mal ON dobrú... The post RECENZIA: Nele Neuhaus – Deň matiek appeared first on Prečítané.sk.

Čítať ďalej
Skrývali svoje tajomstvo. Museli zomrieť. Na deň matiek. V opustenej fabrike sa nájde mŕtvola niekdajšieho majiteľa Theodora Reifenratha. Pri obhliadke domu a záhrady objavia vyšetrovatelia v koterci zúboženého psa rozhádzané ľudské kosti. Reifenrath žil osamelo v ústraní, odkedy pred dvadsiatimi rokmi bez stopy zmizla jeho žena. Obyvatelia však neveria, že by Reifenrath mohol byť sériový vrah. Súdny lekár identifikoval niektoré obete zo psieho koterca, ktoré zavraždili už pred rokmi. Všetko to boli ženy a všetky zmizli počas niektorej nedele v máji. Vyšetrovatelia sú presvedčení, že vrah je na slobode a vyhliadol si ďalšiu obeť. A máj sa opäť blíži. Nele Neuhaus píše klasické kriminálky a je dôstojnou pokračovateľkou Agathy Christie. Hneď na začiatku príbehu vtiahne čitateľa do deja, ktorý je popretkávaný aj kapitolami z pohľadu vraha. Vo svojej poslednej detektívke Deň matiek odkrýva kruté a neľútostné praktiky vychovávateľov v detských domovoch. Majstrovsky vystihuje, aké dôsledky môžu zanechať na detskej duši. V súčasnosti nanajvýš aktuálna téma. Nele Neuhaus patrí k najúspešnejším autorkám kriminálnych románov, preto jej prischla prezývka „kráľovná nemeckej detektívky“. Licencie na preklad jej kníh zakúpilo 31 krajín, len v Nemecku sa predalo vyše 10 miliónov výtlačkov a každý nový príbeh sa ihneď ocitne na prvých miestach bestsellerových zoznamov.

Mohlo by sa vám páčiť