Hlava v oblakoch

David Foenkinos
Slovart • 2015

Podobne ako v románoch Nežnosť a Naše rozchody aj v tejto knihe hrá hlavnú úlohu autorov svojrázny a nezameniteľný humor. Bernard má päťdesiat rokov, pracuje v banke a krachuje mu manželstvo. V prác...elstvo. V práci sa nevie sústrediť, dokonca fyzicky napadne klienta. Zato dostane výpoveď. Je na dne. Nasťahuje sa späť k rodičom. Tí však majú vlastné problémy a chcú mať syna „na poriadku“. Snažia sa Bernardovi dohodiť dcéru svojich známych Sylvie. Už-už to vyzerá ako happyend, ibaže zrazu sa na scéne zjaví Sylviin bývalý manžel a Bernardov život je opäť hore nohami.
Viac

HODNOTENIE:    *****"Mal som pravdu. Naše stretnutie bolo pekné. Len málo prvých rande sa odohrá v nemocnici. Jasné, občas sa poškriepime, sme frustrovaní, ba dokonca si na chvíľu pomyslíme, že inde by sme boli šťastnejší. Viem však, že je to len ilúzia. Nevedomá verzia našej prítomnosti." (s.14). David Foenkinos sa preslávil krátkymi románmi Nežnosť a Naše rozchody. Svoje najnovšie dielo[...]

Podobne ako v románoch Nežnosť a Naše rozchody aj v tejto knihe hrá hlavnú úlohu autorov svojrázny a nezameniteľný humor. Bernard má päťdesiat rokov, pracuje v banke a krachuje mu manželstvo. V práci sa nevie sústrediť, dokonca fyzicky napadne klienta. Zato dostane výpoveď. Je na dne. Nasťahuje sa späť k rodičom. Tí však majú vlastné problémy a chcú mať syna „na poriadku“. Snažia sa Bernardovi dohodiť dcéru svojich známych Sylvie. Už-už to vyzerá ako happyend, ibaže zrazu sa na scéne zjaví Sylviin bývalý manžel a Bernardov život je opäť hore nohami.

Mohlo by sa vám páčiť