Príbehy z New Yorku – Rozvláčna dáma

Maeve Brennan
Inaque • 2018

Spomedzi množstva novinárov a reportérov, ktorí v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch písali pre časopis New Yorker, je najvýraznejšou Írka Maeve Brennan. Od roku 1954 do roku 1981 písala do rubriky Š...a do rubriky Šum mesta pod pseudonymom Rozvláčna dáma. Jej nezabudnuteľné momentky zo života malých reštaurácií, lacných hotelov a preplnených ulíc okolo Times Square a vo Village predstavujú nadčasovú, trpkosladkú poctu mestu, ktoré nazývala najľahostajnejším, najambicióznejším, najzmätenejším, najkomickejším, najsmutnejším a najchladnejším a zároveň najľudskejším z miest. Momentky z New Yorku niekedy pripomínajú maľby Edwarda Hoppera. Maeve Brennan v nich zachytáva svetlo, ktoré dopadá na scénu pri stole v reštaurácii, hotelovej lobby či v metre a osvetľuje ju.
Viac

Príbehy z New Yorku – Rozvláčna dáma – Maeve Brennan, Inaque 2018 Ak ešte Maeve Brennan nepoznáte, po prečítaní knihy [...] The post Príbehy z New Yorku – Rozvláčna dáma – Maeve Brennan appeared first on .

Čítať ďalej

Momentkami zo života mesta New York okolo 60. rokov minulého storočia sa preslávila Maeve Brennan, pôvodom írska novinárka, ktorá ich písala pre časopis New Yorker pod pseudonymom Rozvláčna dáma. Takéto… PREČÍTAŤ The post Maeve Brennan: Príbehy z New Yorku – Rozvláčna dáma appeared first on Blog o knihách.

Čítať ďalej

Momentkami zo života mesta New York okolo 60. rokov minulého storočia sa preslávila Maeve Brennan, pôvodom írska novinárka,… The post Maeve Brennan: Príbehy z New Yorku – Rozvláčna dáma appeared first on Blog o knihách.

Čítať ďalej
Spomedzi množstva novinárov a reportérov, ktorí v päťdesiatych a šesťdesiatych rokoch písali pre časopis New Yorker, je najvýraznejšou Írka Maeve Brennan. Od roku 1954 do roku 1981 písala do rubriky Šum mesta pod pseudonymom Rozvláčna dáma. Jej nezabudnuteľné momentky zo života malých reštaurácií, lacných hotelov a preplnených ulíc okolo Times Square a vo Village predstavujú nadčasovú, trpkosladkú poctu mestu, ktoré nazývala najľahostajnejším, najambicióznejším, najzmätenejším, najkomickejším, najsmutnejším a najchladnejším a zároveň najľudskejším z miest. Momentky z New Yorku niekedy pripomínajú maľby Edwarda Hoppera. Maeve Brennan v nich zachytáva svetlo, ktoré dopadá na scénu pri stole v reštaurácii, hotelovej lobby či v metre a osvetľuje ju.

Mohlo by sa vám páčiť