Nezlomné

Emilia Hart
Ikar • 2024

Strhujúci príbeh troch silných žien 2019: Pod pláštikom tmy ujde Kate pred násilníckym partnerom do spustnutého domčeka Weyward Cottage, ktorý zdedila po pratete. Na tú sa takmer vôbec nepamätá. V Kat...pamätá. V Kate postupne rastie podozrenie, že jej prateta čosi tajila. To tajomstvo striehne v dome už od sedemnásteho storočia, keď prebiehali neslávne známe honby na čarodejnice. 1619: Altha čaká na súdny proces pre vraždu miestneho farmára, ktorého na smrť ušliapalo stádo kráv. Matka ju v detstve naučila kúzla, tie však nespočívajú v čarovaní, ale v hlbokom poznaní prírody. Odlišné ženy sa však vždy považovali za nebezpečné, a keď proti nej predložia dôkazy o čarodejníctve, Altha si uvedomí, že bude potrebovať všetku svoju silu, aby sa udržala na slobode. 1942: Vo svete zúri druhá svetová vojna a Violet je uväznená v pôsobivom, ale rozpadajúcom sa rodinnom sídle. Zviazaná spoločenskými konvenciami túži po poriadnom vzdelaní, aké sa dostáva jej bratovi, ale aj po dávno zosnulej matke, ktorá sa pred smrťou údajne zbláznila. Violet po nej našla iba dve stopy – medailón s iniciálou W a slovo „Weyward“ vyškriabané do obkladu v spálni. Román Nezlomné, v ktorom Emilia Hart prepletá príbehy troch výnimočných žien naprieč piatimi storočiami, ponúka strhujúci príbeh, svedčiaci o odolnosti žien a o schopnosti prírodného sveta meniť život ľudí.
Viac

  • Počet strán: 376 strán
  • ISBN13:9788055192093
  • Originálny názov: Weyward

Sumár recenzie
Nezlomné (Recenzia) Emilia Hart vo svojej knihe "Nezlomné" predstavuje príbeh troch výnimočných žien cez piatich storočí, zdôrazňujúc ich odolnosť a schopnosť prírody meniť osudy ľudí. Dej sa odohráva v troch časových rovinách s každou ženou z rodu Weywardových, čo prispieva k prepleteniu dejových lán. Kniha obsahuje viacero citlivých tém ako domáce násilie, znásilnenia či potraty, na ktoré by si čitatelia mali byť vopred pripravení. Napriek tomu, ak hľadáte hlboký a strhujúci príbeh, "Nezlomné" je pre vás správna voľba.

Sumár recenzie
Román Nezlomné, ktorý preplieta príbehy troch výnimočných žien naprieč piatimi storočiami, je strhujúcim príbehom o odolnosti žien a sile prírodného sveta. Kniha prináša napätie a tajomnú atmosféru, s dôrazom na to, že ženy nie sú len silné od narodenia, ale aj silné sa stávajú. Hlavná hrdinka, Kate, odhaľuje tajomstvo svojej praprababky a spoznáva z temného dedičstva domu. Vrátiť sa však musí až do sedemnásteho storočia a stretne sa s nebezpečiami spojenými s honbou na čarodejnice. V románe sa stretávame aj s Alta, ktorá musí bojovať o svoju slobodu v roku 1619, a Violet, uväznená v dome počas druhej svetovej vojny, ktorá sa snaží zistiť viac o matkinej tajomnej minulosti a o znamení Weyward.

Strhujúci príbeh troch silných žien 2019: Pod pláštikom tmy ujde Kate pred násilníckym partnerom do spustnutého domčeka Weyward Cottage, ktorý zdedila po pratete. Na tú sa takmer vôbec nepamätá. V Kate postupne rastie podozrenie, že jej prateta čosi tajila. To tajomstvo striehne v dome už od sedemnásteho storočia, keď prebiehali neslávne známe honby na čarodejnice. 1619: Altha čaká na súdny proces pre vraždu miestneho farmára, ktorého na smrť ušliapalo stádo kráv. Matka ju v detstve naučila kúzla, tie však nespočívajú v čarovaní, ale v hlbokom poznaní prírody. Odlišné ženy sa však vždy považovali za nebezpečné, a keď proti nej predložia dôkazy o čarodejníctve, Altha si uvedomí, že bude potrebovať všetku svoju silu, aby sa udržala na slobode. 1942: Vo svete zúri druhá svetová vojna a Violet je uväznená v pôsobivom, ale rozpadajúcom sa rodinnom sídle. Zviazaná spoločenskými konvenciami túži po poriadnom vzdelaní, aké sa dostáva jej bratovi, ale aj po dávno zosnulej matke, ktorá sa pred smrťou údajne zbláznila. Violet po nej našla iba dve stopy – medailón s iniciálou W a slovo „Weyward“ vyškriabané do obkladu v spálni. Román Nezlomné, v ktorom Emilia Hart prepletá príbehy troch výnimočných žien naprieč piatimi storočiami, ponúka strhujúci príbeh, svedčiaci o odolnosti žien a o schopnosti prírodného sveta meniť život ľudí.

Mohlo by sa vám páčiť