Naším nebom bol oceán

Patrick Ness
CooBoo • 2018

Nový prekrásne ilustrovaný román Patricka Nessa je variáciou na Bielu veľrybu. Príbeh je síce vyrozprávaný hore nohami, ale v duchu dnes už kultového románu Sedem minút po polnoci, ktorým Patrick Ness...�m Patrick Ness dobyl srdcia miliónov čitateľov na celom svete.Hlavnou hrdinkou je veľryba Batšeba. So svojím loveckým húfom narazí na mincu s iniciálkami T. W. Kapitánka Alexandra usúdi, že ju tým najobávanejší ľudský námorník Toby Wick vyzýva na súboj. Podľa Batšeby to nemôže byť pravda. Toby Wick je predsa len mýtus, legenda, ktorú si veľryby vymysleli. Je totiž nepredstaviteľné, aby ich nenávidení ľudia mohli premôcť v boji. Ale toto nie je príbeh o Toby Wickovi. Toto je príbeh o hneve, nenávisti a našej potrebe bojovať až do úplného konca, keď už neostáva nič iné len česť a smrť.
Viac

  • Počet strán: 160 strán
  • ISBN13:9788056607565

Veta "Volajte ma Izmael" je jednou z najznámejších fráz západnej literatúry. Pochádza z diela Hermana Melvillea - Biela veľryba. Po smrti autora bola jeho kniha považovaná za detskú dobrodružnú prózu, až neskôr bol docenený jej skutočný význam ako jedného zo zásadných románov amerického romantizmu.

Čítať ďalej

Našim nebom bol oceán nie je len kniha o veľrybe. Patrick Ness sa opäť dotkol čitateľských sŕdc a nastavil ľudstvu zrkadlo. 1. Aj keď máme na konanie zla dôvod, stále Príspevok 6 myšlienok, ktoré som našla v knihe Našim nebom bol oceán zobrazený najskôr Jaji bloguje.

Čítať ďalej

Autor: Patrick Ness Originálny názov: And the Ocean Was Our Sky Počet strán: 160 Rok vydania: 2018 Vydavateľstvo: CooBoo Hlavnou hrdinkou je veľryba Batšeba. So svojím loveckým húfom narazí na mincu s iniciálkami T. W. Kapitánka Alexandra usúdi, že ju tým najobávanejší ľudský námorník Toby Wick vyzýva na súboj. Podľa Batšeby to nemôže byť pravda. Toby Wick je predsa len mýtus,[...]

Čítať ďalej

 Našim nebol bol oceán je najnovšia kniha z pera skvelého Patricka Nessa. Príbeh je inšpirovaný Bielou veľrybou, len naopak. Je vyrozprávaný veľrybou Batšebou, odohrávajúci sa vo svete, kde veľryby lovia ľudí vďaka odvekej vojne, ktorú so sebou vedú. Lovecký húf, ktorého členom je Batšeba, narazí na záhadnú mincu s iniciálkami Tobyho Wicka, vďaka čomu kapitánka usúdi, že ju vyzýva na súboj.[...]

Čítať ďalej

Naším nebom bol oceán – Patrick Ness, CooBoo 2018 Knižka od Patricka Nessa Naším nebom bol oceán unikla len máloktorému [...] The post Naším nebom bol oceán – Patrick Ness appeared first on .

Čítať ďalej

Patrick Ness sa v priebehu niekoľkých rokov stal pojmom, ktorý poznajú aj tí, čo práve nesiahajú po knihách určeným mladým dospelým. Z vlastnej skúsenosti však môžem povedať, že napriek cieľovej skupine Nessa čítajú aj skôr narodení. Jeho diela sa totiž vyznačujú tromi prvkami, ktoré zakaždým pritiahnu pozornosť obrovského množstva fanúšikov - fantastiku, všeľudské problémy a apel na morálnu[...]

Čítať ďalej
Nový prekrásne ilustrovaný román Patricka Nessa je variáciou na Bielu veľrybu. Príbeh je síce vyrozprávaný hore nohami, ale v duchu dnes už kultového románu Sedem minút po polnoci, ktorým Patrick Ness dobyl srdcia miliónov čitateľov na celom svete.Hlavnou hrdinkou je veľryba Batšeba. So svojím loveckým húfom narazí na mincu s iniciálkami T. W. Kapitánka Alexandra usúdi, že ju tým najobávanejší ľudský námorník Toby Wick vyzýva na súboj. Podľa Batšeby to nemôže byť pravda. Toby Wick je predsa len mýtus, legenda, ktorú si veľryby vymysleli. Je totiž nepredstaviteľné, aby ich nenávidení ľudia mohli premôcť v boji. Ale toto nie je príbeh o Toby Wickovi. Toto je príbeh o hneve, nenávisti a našej potrebe bojovať až do úplného konca, keď už neostáva nič iné len česť a smrť.

Mohlo by sa vám páčiť