Drevo

Jeroen Brouwers
Slovart • 2017

Eldert Haman prichádza do limburského františkánskeho internátneho kláštora ako laický učiteľ nemčiny a neskôr pod nátlakom vstúpi do rádu. Učiteľ je svedkom psychického, fyzického a sexuálneho násili...a sexuálneho násilia, ktorého sa dopúšťajú mnísi na žiakoch, a nevie tomu zabrániť. Zároveň sa aj on stáva objektom šikanovania a ponižovania zo strany predstavených kláštora. Jeho hlavným protihráčom je Mansuetus, mních s fašistickou minulosťou, ktorý sa ho ako nepohodlného svedka pokúsi odstrániť.Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorí si radi prečítajú silné príbehy a neodradia ich kontroverzné témy.
Viac

**** Albatros Media a.s. cestopis Kniha Zlín komunismus Recenze Východ

HODNOTENIE:   ****                                                   KNIHA MESIACA JÚN "Františkov handrový odev sa v strede opásava bielou šnúrou s tromi uzlami, ktoré nám pripomínajú jeho životné motívy. Prvý uzol chudobu. Druhý uzol poslušnosť. Tretí uzol zdržanlivosť alebo cnosť. Ak máš odvahu, tak to skús." (s.10).  "Výprask. Slovo ako žihľava. A drevo. Už len tá narážka je strašnejšia[...]

Čítať ďalej
Eldert Haman prichádza do limburského františkánskeho internátneho kláštora ako laický učiteľ nemčiny a neskôr pod nátlakom vstúpi do rádu. Učiteľ je svedkom psychického, fyzického a sexuálneho násilia, ktorého sa dopúšťajú mnísi na žiakoch, a nevie tomu zabrániť. Zároveň sa aj on stáva objektom šikanovania a ponižovania zo strany predstavených kláštora. Jeho hlavným protihráčom je Mansuetus, mních s fašistickou minulosťou, ktorý sa ho ako nepohodlného svedka pokúsi odstrániť.Komu sa kniha môže páčiť: Čitateľom, ktorí si radi prečítajú silné príbehy a neodradia ich kontroverzné témy.

Mohlo by sa vám páčiť