Zvieracia farma

George Orwell

 Zvieracia farma je politickou satirou na revolúciu, ktorá sa vymkla z rúk. Zvieratá sa zbavia nadvlády nenávidených ľudí a zavedú si svoj vlastný režim, v ktorom si všetci majú byť rovní. Z nádhernýc...vní. Z nádherných ideálov revolúcie sa však postupne stáva nočná mora. Prasce sa zmocňujú koryta, a teda aj vlády, postupne si začínajú prispôsobovať zákony a legendárny slogan "Všetky zvieratá sú si rovné" sa čoskoro mení na "Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie"... Nadčasový román.
Viac

  • Počet strán: 102 strán
  • ISBN13:807145589X

  GEORGE ORWELL | 104 STRÁN | KLASIKA, ALEGÓRIA | SLOVART Georgea Orwella vám určite nemusím predstavovať. Či už sme ho čítali, alebo nie, poznáme ho všetci a toto meno nie je neznáme či cudzie, a to nie len iba v literárnom slova zmysle. Najväčšmi sa preslávil - a dá sa povedať, že ho známe práve pre toto - dielom s názvom "1984", s ktorým Orwell do sveta nevstúpil iba ako vynikajúci autor[...]

Čítať ďalej
 Zvieracia farma je politickou satirou na revolúciu, ktorá sa vymkla z rúk. Zvieratá sa zbavia nadvlády nenávidených ľudí a zavedú si svoj vlastný režim, v ktorom si všetci majú byť rovní. Z nádherných ideálov revolúcie sa však postupne stáva nočná mora. Prasce sa zmocňujú koryta, a teda aj vlády, postupne si začínajú prispôsobovať zákony a legendárny slogan "Všetky zvieratá sú si rovné" sa čoskoro mení na "Všetky zvieratá sú si rovné, ale niektoré sú si rovnejšie"... Nadčasový román.

Mohlo by sa vám páčiť