Ostrov

Sarah Pearse
Ikar • 2023

Novootvorené letovisko na ostrove neďaleko anglického pobrežia je ako stvorené na dokonalý oddych. Luxusný ubytovací komplex uprostred nedotknutej prírody láka návštevníkov množstvom aktivít a možnost...ivít a možností, ako načerpať energiu. O tomto raji na zemi sa však šepká, že je prekliaty. Na ostrove kedysi vyčíňal sériový vrah a jeho činy pripomína skala známa ako Kamenná smrtka. Keď pred pavilónom jogy nájdu telo mladej ženy, spočiatku to vyzerá ako tragická nehoda. Na ostrov je povolaná detektívka Elin Warnerová, aby vyšetrila záhadné okolnosti úmrtia – obeť totiž nepatrila medzi hostí a v komplexe vôbec nemala byť. Na ďalší deň zahynie pri potápaní iný hosť a Elin nadobúda presvedčenie, že ani teraz nejde o náhodu. Prečo by sa niekto zameral na hostí, a komu ešte hrozí nebezpečenstvo? Vraha musí nájsť skôr, než sa zopakuje história ostrova. Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky. Povoliť cookies a zobraziť Martinus.sk · Čítanie z knihy OSTROV (Sarah Pearse)
Viac

Sumár recenzie
Na stránke som našla recenziu na knihu, ktorá ma zaujala svojím svojráznym príbehom. Recenzent vyzdvihuje súčasnú tému, ktorá je v knihe spracovaná dojemne a uvážlivo. Rozoberá postavy a ich psychológiu, čo prispieva k autenticite príbehu. Recenzia je dobre napísaná a hodnotí knihu pozitívne, **čo dáva tušiť, že by som si ju mohol(a) tiež prečítať**.

Sumár recenzie
Kniha "Ostrov" od Sarah Pearse neponúka očakávaný relax a oddych, pretože hlavní hrdinovia sú konfrontovaní s mnohými vraždami a zločinmi. Recenzent zdôrazňuje, že kniha je napínavá a plná prekvapení a pútavým spôsobom zachytáva psychológiu postáv.

Novootvorené letovisko na ostrove neďaleko anglického pobrežia je ako stvorené na dokonalý oddych. Luxusný ubytovací komplex uprostred nedotknutej prírody láka návštevníkov množstvom aktivít a možností, ako načerpať energiu. O tomto raji na zemi sa však šepká, že je prekliaty. Na ostrove kedysi vyčíňal sériový vrah a jeho činy pripomína skala známa ako Kamenná smrtka. Keď pred pavilónom jogy nájdu telo mladej ženy, spočiatku to vyzerá ako tragická nehoda. Na ostrov je povolaná detektívka Elin Warnerová, aby vyšetrila záhadné okolnosti úmrtia – obeť totiž nepatrila medzi hostí a v komplexe vôbec nemala byť. Na ďalší deň zahynie pri potápaní iný hosť a Elin nadobúda presvedčenie, že ani teraz nejde o náhodu. Prečo by sa niekto zameral na hostí, a komu ešte hrozí nebezpečenstvo? Vraha musí nájsť skôr, než sa zopakuje história ostrova. Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky. Povoliť cookies a zobraziť Martinus.sk · Čítanie z knihy OSTROV (Sarah Pearse)

Mohlo by sa vám páčiť