It's Not Summer Without You (Summer, #2)

Jenny Han

Belly finds out what comes after falling in love in this follow-up to The Summer I Turned Pretty from the New York Times bestselling author of To All the Boys I’ve Loved Before (soon to be a major mot...otion picture!), Jenny Han.Can summer be truly summer without Cousins Beach?It used to be that Belly counted the days until summer, until she was back at Cousins Beach with Conrad and Jeremiah. But not this year. Not after Susannah got sick again and Conrad stopped caring. Everything that was right and good has fallen apart, leaving Belly wishing summer would never come.But when Jeremiah calls saying Conrad has disappeared, Belly knows what she must do to make things right again. And it can only happen back at the beach house, the three of them together, the way things used to be. If this summer really and truly is the last summer, it should end the way it started—at Cousins Beach.
Viac

Úspešne som skončila ďalšiu sériu. A už teraz vám musím povedať, že to bol dosť veľký prepadák. Začalo to však nádejne. Prvá kniha "Povedz, že ma miluješ" bola naozaj super romantika na leto. No s ďalšími dielmi to už išlo naozaj dole vodou. Záverečný diel "Toto leto patrí nám" bol o niečo lepší ako druhé pokračovanie "Bez teba to nie je ono", ale stále to bol veľký priemer. Bolo by odo[...]

Čítané: 04/2019 Počet strán: 238 Väzba: brožovaná Vydavateľstvo: CooBoo Rok vydania:2019 Úryvok: Zdalo sa mi, akoby trvalo celú večnosť, kým Jeremiah znova prehovoril. Tvárila sa, že spím, a on poklopkával prstami po volante. Zrazu vyhlásil: ,, Toto bola ústredná melódia na mojom plese." Okamžite som otvorila oči a spýtala sa: ,, Na koľkých plesoch si bol?" ,, Dokopy? Na[...]

Jenny Han mám veľmi rada. Myslím si, že jej tvorba nie je nijako výrazne prekombinovaná a ide o milé čítanie – nielen pre mladé slečny. V dnešnom článku sa dozviete: Príspevok Mám pocit, že skôr s touto knihou to nie je ono I Jenny Han zobrazený najskôr Jaji bloguje.

Belly finds out what comes after falling in love in this follow-up to The Summer I Turned Pretty from the New York Times bestselling author of To All the Boys I’ve Loved Before (soon to be a major motion picture!), Jenny Han.

Can summer be truly summer without Cousins Beach?

It used to be that Belly counted the days until summer, until she was back at Cousins Beach with Conrad and Jeremiah. But not this year. Not after Susannah got sick again and Conrad stopped caring. Everything that was right and good has fallen apart, leaving Belly wishing summer would never come.

But when Jeremiah calls saying Conrad has disappeared, Belly knows what she must do to make things right again. And it can only happen back at the beach house, the three of them together, the way things used to be. If this summer really and truly is the last summer, it should end the way it started—at Cousins Beach.