Kriedové správy

C.J. Tudor
Ikar • 2018

V roku 1986 sú Eddie a jeho priatelia ešte iba chlapci na prahu dospievania. Dni trávia bicyklovaním okolo svojej ospalej anglickej dedinky a vymýšľaním vzrušujúcich hier. Keď kamarát Gav dostane na d...dostane na dvanáste narodeniny vedierko plné kried, po prvých rozpakoch ich darček nadchne. Na dohovorených miestach si kreslia kriedou panáčiky, svoj tajný kód obsahujúci správy, ktorým rozumejú iba oni. Potom ich však jeden tajomný kriedový panáčik privedie rovno k rozštvrtenému telu a tým sa ich životy navždy zmenia. V roku 2016 je Eddie už dospelý, trochu osamelý muž a myslí si, že s deprimujúcimi zážitkami z minulosti sa už vyrovnal. Nečakane však dostane list, ktorý obsahuje kresbu jediného kriedového panáčika. Keď sa ukáže, že rovnakú správu dostali aj jeho priatelia, všetci to považujú za hlúpy žart... kým jedného z nich nenájdu mŕtveho. Vtedy si Eddie uvedomí, že zachrániť sa znamená konečne zistiť, čo sa naozaj pred mnohými rokmi stalo.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788055158020
  • Originálny názov: The Chalk Man

britská spisovateľka ďalšia kniha dlhší čas budúci život kriedový panák samotný príbeh pravé dejová línia čitateľské publikum menšie množstvo zvukové efekty najväčšie prekvapenie zaujímavý nevšedný príbeh

AUTOR: C. J. TudorNÁZOV: Kříďák (The Chalk Man)VYDAVATEĽSTVO: KalibrDĹŽKA AUDIOKNIHY: 9 hodín 29 minútINTERPRET: Vasil Fridrich Všichni máme tajemství. Před některými utíkáme, ale ony si nás najdou. A některé hry končí vždycky stejně… Cítíte to v lese, ve škole i na hřišti, cítíte to v domech a v lunaparku. Cítíte to na většině míst v malém městečku Anderbury… strach, že vás někdo nebo[...]

O knihe Kriedové správy ste už mnohí určite počuli a predpokladám, že veľa z vás ju už aj čítalo. Keď vyšla, tak sa o nej dosť písalo. Hlavne v Čechách bol „Křídak“ dosť populárny. Ja som knihu dostala už dávnejšie na Vianoce. Dostala som sa k nej až teraz.  Oplatí sa prečítať túto detektívku od C. J. Tudorovej? Píše sa rok … Čítať ďalej Kriedové správy (C. J. Tudorová)

V roku 1986 sú Eddie a jeho priatelia ešte iba chlapci na prahu dospievania. Dni trávia bicyklovaním okolo svojej ospalej anglickej dedinky a vymýšľaním vzrušujúcich hier. Keď kamarát Gav dostane na dvanáste narodeniny vedierko plné kried, po prvých rozpakoch ich darček nadchne. Na dohovorených miestach si kreslia kriedou panáčiky, svoj tajný kód obsahujúci správy, ktorým rozumejú iba oni. Potom ich však jeden tajomný kriedový panáčik privedie rovno k rozštvrtenému telu a tým sa ich životy navždy zmenia. V roku 2016 je Eddie už dospelý, trochu osamelý muž a myslí si, že s deprimujúcimi zážitkami z minulosti sa už vyrovnal. Nečakane však dostane list, ktorý obsahuje kresbu jediného kriedového panáčika. Keď sa ukáže, že rovnakú správu dostali aj jeho priatelia, všetci to považujú za hlúpy žart... kým jedného z nich nenájdu mŕtveho. Vtedy si Eddie uvedomí, že zachrániť sa znamená konečne zistiť, čo sa naozaj pred mnohými rokmi stalo.

Mohlo by sa vám páčiť