Hraj fér

Enja Rúčková
CooBoo • 2018

Slovenská kráľovná dievčenských románov je späť! Tínedžerka Alexis presne vie, čo chce: zmaturovať, odísť na výšku do hlavného mesta a potom precestovať celý svet. Túži po slobode a pokoji. No otec má...e a pokoji. No otec má s ňou iné plány. Presťahuje celú rodinu na bohom zabudnutú dedinu, aby sa spolu postarali o starkú. Alexis je nútená nielen stráviť leto na dedine odstrihnutá od všetkých kamarátov, ale aj pomáhať otcovi na stavbe, kde sa jej pripletie do života o pár rokov starší Jorik. Mladý vojačik pobláznil za tie roky hlavu nejednému dievčaťu a teraz mu padla do oka Alexis. Alexis však už nebaví napĺňať cudzie predstavy. Starká chce jedno, otec druhé, ale nikto sa nepýta, po čom túži ona. A pritom sníva len o Jorikovi, ktorý okolo seba vystaval barikády proti akýmkoľvek citom. Podarí sa Alexis dostať Jorikovi pod kožu? Je im súdené pretaviť ich vzájomnú náklonnosť v lásku? Alebo je to len ďalší letný románik, na ktorý si o pár rokov ani jeden nespomenie? Enja Rúčková vo svojej deviatej knihe Hraj fér dokazuje, že je právom najúspešnejšia a najobľúbenejšia slovenská autorka dievčenských románov. Čitatelia môžu v novom románe opäť podľahnúť osudom jej hrdinov, ktorých si obľúbili tisíce mladých ľudí po celom Slovensku.
Viac

  • Počet strán: strán

Blog Môj názor na knihu Young adult Alexis CooBoo Enja Rúčková Jorik letná oddychovka recenzia romantika tip na čítanie young adult

Láska je krásna, pokiaľ nám neublíži. Rodina by mala držať pri sebe, pokiaľ sa niečo nepokazilo a vzťahy sa navždy nespretrhali. Alexis, hlavná hrdinka novinky Hraj fér, to nemá v Príspevok Enja Rúčková uviedla do knižného sveta novinku Hraj fér so silnou hrdinkou zobrazený najskôr Jaji bloguje.

Čítať ďalej

Recenzie Romantické

Hraj fér

16. 9. 2018

Čítané: 9/2018 Počet strán: 324Väzba: pevnáVydavateľstvo: CooBooRok vydania:2018Úryvok: Vedela som, že príde. Hneď ako sa dozvedel, že u svojej starkej strávim tohtoročnú Veľkú noc, vybral sa k nám. Ako na hotové. Bolo skoré aprílové ráno, chladné slnko ešte ani len nestihlo rozlepiť oči a on už stál na prahu vchodových dverí starkej domu. „Dobré ráno, teta Anda,“ povedal nahlas.[...]

Čítať ďalej

Recenzie recenzia román slovenská literatúra young adult

Hraj fér – Enja Rúčková, CooBoo 2018 Hraj fér je románom pre dospievajúce dievčatá, ktoré si v snoch predstavujú tú pravú [...] The post Hraj fér – Enja Rúčková appeared first on .

Čítať ďalej

Hraj fér

14. 10. 2018

Autor: Enja RúčkováRok vydania: 2018, COOBOOJazyk: SlovenskýPočet strán: 325Prečítané: 10/2018Úryvok z knihyVo vnútri mi všetko vrelo. Najradšej by som tácku s koláčmi otrepala Jorikovi o tú jeho vyholenú hlavu. Ale neurobila som to. Musím poslúchať autority, ktoré v Nestorovie rodine predstavuje starká a môj otec. Presne v tomto poradí. Čo povie starká, to je sväté. Nepripúšťa sa nijaká[...]

Čítať ďalej
Slovenská kráľovná dievčenských románov je späť!

Tínedžerka Alexis presne vie, čo chce: zmaturovať, odísť na výšku do hlavného mesta a potom precestovať celý svet. Túži po slobode a pokoji. No otec má s ňou iné plány. Presťahuje celú rodinu na bohom zabudnutú dedinu, aby sa spolu postarali o starkú. Alexis je nútená nielen stráviť leto na dedine odstrihnutá od všetkých kamarátov, ale aj pomáhať otcovi na stavbe, kde sa jej pripletie do života o pár rokov starší Jorik. Mladý vojačik pobláznil za tie roky hlavu nejednému dievčaťu a teraz mu padla do oka Alexis.
Alexis však už nebaví napĺňať cudzie predstavy. Starká chce jedno, otec druhé, ale nikto sa nepýta, po čom túži ona. A pritom sníva len o Jorikovi, ktorý okolo seba vystaval barikády proti akýmkoľvek citom. Podarí sa Alexis dostať Jorikovi pod kožu? Je im súdené pretaviť ich vzájomnú náklonnosť v lásku? Alebo je to len ďalší letný románik, na ktorý si o pár rokov ani jeden nespomenie?

Enja Rúčková vo svojej deviatej knihe Hraj fér dokazuje, že je právom najúspešnejšia a najobľúbenejšia slovenská autorka dievčenských románov. Čitatelia môžu v novom románe opäť podľahnúť osudom jej hrdinov, ktorých si obľúbili tisíce mladých ľudí po celom Slovensku.