Obsidian

Jennifer L. Armentrout

Starting over sucks. When we moved to West Virginia right before my senior year, I'd pretty much resigned myself to thick accents, dodgy internet access, and a whole lot of boring.... until I spotted ...my hot neighbor, with his looming height and eerie green eyes. Things were looking up.And then he opened his mouth.Daemon is infuriating. Arrogant. Stab-worthy. We do not get along. At all. But when a stranger attacks me and Daemon literally freezes time with a wave of his hand, well, something...unexpected happens. The hot alien living next door marks me.You heard me. Alien. Turns out Daemon and his sister have a galaxy of enemies wanting to steal their abilities, and Daemon's touch has me lit up like the Vegas Strip. The only way I'm getting out of this alive is by sticking close to Daemon until my alien mojo fades. If I don't kill him first, that is.
Viac

  • Počet strán: 292 strán
  • ISBN13:9781937044237

Obsidián – Jennifer L. Armentroutová, Zelený Kocúr 2019 Kniha Obsidián sa konečne dočkala aj slovenského prekladu! Americká verzia knihy zameranej [...] The post Obsidián – Jennifer L. Armentroutová appeared first on .

Čítať ďalej

Nie sú ako my... Nové začiatky bývajú náročné.  Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet a nekončiacou nudou... až som raz zbadala svojho vysokého sexi suseda s tajomnými zelenými očami. Zdalo sa, že veci sa pohnú k lepšiemu... A potom otvoril ústa.[...]

Čítať ďalej

AUTOR: Jennifer L. Armentrout NÁZOV: Obsidián (Obsidian) VYDAVATEĽSTVO: Zelený kocúr (Entangled Publishing) ROK VYDANIA: 2019 (2012) POČET STRÁN: 360 PREKLAD: Terézia Michalková Nové začiatky bývajú náročné.  Pred začiatkom štvrtého ročníka na strednej sme sa presťahovali do Západnej Virgínie a mne nezostalo nič iné ako vysporiadať sa s tamojším nárečím, chabým prístupom na internet[...]

Čítať ďalej
Starting over sucks. When we moved to West Virginia right before my senior year, I'd pretty much resigned myself to thick accents, dodgy internet access, and a whole lot of boring.... until I spotted my hot neighbor, with his looming height and eerie green eyes. Things were looking up.And then he opened his mouth.Daemon is infuriating. Arrogant. Stab-worthy. We do not get along. At all. But when a stranger attacks me and Daemon literally freezes time with a wave of his hand, well, something...unexpected happens. The hot alien living next door marks me.You heard me. Alien. Turns out Daemon and his sister have a galaxy of enemies wanting to steal their abilities, and Daemon's touch has me lit up like the Vegas Strip. The only way I'm getting out of this alive is by sticking close to Daemon until my alien mojo fades. If I don't kill him first, that is.

Mohlo by sa vám páčiť