Krvavé jahody

Jiri S. Kupka
Citadella • 2017

Tento neuveriteľný, ale kruto skutočný príbeh je desivým svedectvom Věry Sosnarovej, ktorá bola v roku 1945 deportovaná ako štrnásťročná spolu so svojou deväťročnou sestrou Naďou a ich matkou z Brna d...ch matkou z Brna do Sovietskeho zväzu. V gulagoch na Sibíri prežívajú hrôzy stalinského teroru. Po nekonečne dlhých dvadsiatich rokoch sa jej podarilo so sestrou vrátiť späť do Československa a po tridsiatich rokoch mlčania sa odhodlala vyrozprávať svoj životný príbeh. Prežila peklo na zemi. "Odpustiť môžem, ale nikdy nezabudnem." Věra Sosnarová Súčasťou knihy je doposiaľ nepublikovaný rozhovor s pani Věrou Sosnarovou v ktorom doplnila a objasnila niektoré udalosti.
Viac

  • Počet strán: strán
  • ISBN13:9788081820625
  • Originálny názov: Krvavé jahody

HODNOTENIE:  ****"Tvrdili mu, že Čechoslovenka pracuje naplno. Teraz sa na vlastné oči presvedčí. Mieša maltu. Násadu drží oboma rukami. Odvrátil sa a zrazu sa nečakane znova pozrel, či nepodvádza. Věra držala násadu s vypätím síl a vôle. Azda tých zopár krajcov navyše spôsobilo, že nespadla. Spotila sa, nie od námahy, ale od strachu. Cítila na sebe veliteľov pohľad a vedela, že v tejto[...]

Tento neuveriteľný, ale kruto skutočný príbeh je desivým svedectvom Věry Sosnarovej, ktorá bola v roku 1945 deportovaná ako štrnásťročná spolu so svojou deväťročnou sestrou Naďou a ich matkou z Brna do Sovietskeho zväzu. V gulagoch na Sibíri prežívajú hrôzy stalinského teroru. Po nekonečne dlhých dvadsiatich rokoch sa jej podarilo so sestrou vrátiť späť do Československa a po tridsiatich rokoch mlčania sa odhodlala vyrozprávať svoj životný príbeh. Prežila peklo na zemi. "Odpustiť môžem, ale nikdy nezabudnem." Věra Sosnarová Súčasťou knihy je doposiaľ nepublikovaný rozhovor s pani Věrou Sosnarovou v ktorom doplnila a objasnila niektoré udalosti.

Mohlo by sa vám páčiť