Tomi Adeyemi

Deti krvi a kostí

Tatran - 2019
464 strán
ISBN: 9788022209878
Goodreads

Jedna knižka, dve obálky. Môžete si vybrať podľa toho, ktorá sa vám viac páči (stačí dať dole prebal). Viac v ukážkach :)ZABILI MI MATKU. VZALI NÁM MÁGIU. SNAŽILI SA NÁS POCHOVAŤ. TERAZ POVSTANEME.Zélie si pamätá, že kedysi bola celá krajina Orïsha plná mágie. Ohnivci zapaľovali plamene, Vlnopáni rozkazovali vlnám a Zéliina mama Smrtonoska vzývala duše mŕtvych. No potom mágia kamsi zmizla a všetko sa zmenilo. Všetkých Madžiov na príkaz krutého kráľa vyvraždili, Zélie obrali o mamu a jej ľud o nádej. Teraz však má Zélie jedinečnú šancu zaútočiť na kráľovskú rodinu a vrátiť krajine mágiu. Musí zabrániť korunnému princovi, aby definitívne zničil mágiu, a s pomocou princeznej mu prejsť cez rozum. Na každom kroku na ne číha nebezpečenstvo, z krovín vrčia snežné lepardnéry a vo vodách vyčkávajú pomstychtiví duchovia. Najväčšou hrozbou pre krajinu sa však môže stať práve Zélie – ak sa nenaučí kontrolovať svoju moc. Tomi Adeyemi nadväzuje na tradíciu veľkých fantasy románov. Navyše prišla s neošúchaným námetom čerpajúcim z africkej mytológie a mágie. Autorkin štýl je plný farbistej fantázie, napínavú tajomnú atmosféru spestrujú prvky africkej kultúry a opisy rôznych druhov mágie. Preto sa nemožno čudovať, že filmoví producenti ihneď prejavili záujem a odkúpili práva na sfilmovanie príbehu.

Recenzie

Obral ju o mamu a ľud o nádej. Vitajte v krajine plnej mágie a fantázie

Svet fantázie, aký ste už dlho nečítali. Autorka Tomi Adeyemi vyčarila krajinu Orishu plnú mágie a fantázie, ktorá zaujme už po prvých stránkach. Svoj fantazijný príbeh pretkala realitou africkej mágie a mytológie, hrala sa s jednotlivými postavami deja a výborne... The post Obral ju o mamu a ľud o nádej. Vitajte v krajine plnej mágie a fantázie appeared first on Prečítané.sk.

Čítať ďalej

Deti krvi a kostí : Tomi Adeyemi

V posledných rokoch sa na trh s fantastickou literatúrou dostávajú aj diela autorov mimo tradičného anglo-amerického (či vôbec európskeho) prostredia. Pred dvoma rokmi prišla The post Deti krvi a kostí : Tomi Adeyemi appeared first on Fantasy knihy.

Čítať ďalej

Alebo skúste

Sklený zámok

Sklený zámok

Jeannette Walls
Sklený zámok Jeannette Walls

Bol to silný príbeh, z ktorého sa musím spamätať. // Nathaly's Reading

We are Okay

We are Okay

Nina LaCour
We are Okay Nina LaCour

Umím si představit, že má někdo pocit, že se v knize nic moc neděje, ale mně se její slova dostala pod kůži a rozhodně nelituju, že jsem s ní strávila pár hodin. // Freckles's books

Osud Tearlingu

Osud Tearlingu

Erika Johansen
Osud Tearlingu Erika Johansen

Erika Johansen má môj nekonečný obdiv za to, že dokázala stvoriť čosi tak dychberúce, ako bol tento príbeh. // aBookBae

Priateľky

Priateľky

Táňa Keleová-Vasilková
Priateľky Táňa Keleová-Vasilková

Aby som to zhrnula, Priateľky sú pre mňa zaujímavým žánrovým experimentom - knihu vnímam ako fajn čítanie, ibaže zároveň nič, čo by sa ma obzvlášť dotklo. // the bookland