Po prečítaní tejto knihy mi to dodalo takú motiváciu byť niečim čím chcem byť. // Sloth with books

Elizabeth Gilbert

Veľké kúzlo

NOXI - 2015
192 strán
ISBN: 9788081113215
Originálny názov: Big Magic: Creative Living Beyond Fear
Goodreads
3.9

Objavte svoju skrytú kreativitu, ktorá vám pomôže zmeniť váš život!

Autorka svetového bestselleru Jedz, modli sa a miluj prináša všetkým čitateľom návod na vysnený život plný kreativity a naplnenia, ktorý už obsadil prvé miesto v rebríčku bestsellerov New York Times.

Gilbertová sa rozhodla napísať knihu o vzťahu k umeniu a o túžbe žiť tvorivý život. S čitateľmi sa delí o svoj jedinečný pohľad na inšpiráciu. Empaticky a nadšene ponúka odhalenia tajomstva kreativity. Chce, aby ľudia kŕmili svoju zvedavosť a nasledovali jej stopy. Ukazuje nám, ako tvoriť s láskou, nevzdávať sa a čeliť svojim najväčším strachom. Zaoberá sa otázkami postojov, cieľov a zvykov, ktoré by sme si mali osvojiť, aby sme mohli žiť tvorivo. Na rozhraní duchovna a radostného pragmatizmu nás Elizabeth Gilbert vyzýva, aby sme vo svojich vnútrach našli naše skryté poklady.

Nebojte sa kreativity.
Úspešná spisovateľka Elizabeth Gilbert dvakrát prednášala na konferencii TED o kreativite a obe jej prednášky vzbudili veľký záujem. So zápalom hovorila o potrebe zmeniť náš vzťah ku kreativite, pretože je dlho poznačený utrpením a trápením sa. Spisovateľka svojím originálnym štýlom navrhuje iný, radostný a šťastný pohľad na kreatívny proces.
Práve jej prednášky pre TED stáli pri zrode knihy, ktorú držíte v rukách. Veľké kúzlo prináša autorkine úvahy o kreativite, nabáda čitateľov k žitiu naplneného života a ponúka nový spôsob umeleckej činnosti – pragmatický a kúzelný zároveň.
Kniha Veľké kúzlo spochybňuje všetky zažité predstavy o utrpení umelcov pri tvorbe a povzbudzuje všetkých ľudí, aby naplnili svoje kreatívne sny s radosťou a bez obáv.

Kniha je presne taká ako jej autorka – nadšená, vytrvalá a otvorená každému, kto chce žiť svoj život kreatívnejšie, krajšie a s radosťou.

Recenzie

Alebo skúste

Margaret Raven

Margaret Raven

Barbora Šedíková
Margaret Raven Barbora Šedíková

Ak si myslíte, že Margaret Raven je kniha, ktorá bude pre Barboru Šedíkovú osudnou, máte pravdu. Ukázala, že je v nej veľký potenciál a máme sa na čo tešiť. Teraz je osud v jej rukách a uvidíme, ako s ním naloží. // Jaji bloguje

Nie je to jednoduché čítanie, stretnete sa s desiatkami citácii od svetových filozofov, treba počítať s tým, že knihu neprečítate na jeden nádych. Ale dozviete sa veľa zaujímavého a na hrdinov seriálu a ich konanie sa budete pozerať novými očami. // BooKowski

Pokud se prokousáte tou hromadou postav, odměnou vám bude zajímavý a neotřelý příběh, nad kterým každé srdce milovníka dobrých detektivek nadšeně zaplesá. // Holka modrookatá

Napriek ťažším témam sa však kniha číta veľmi rýchlo a prirodzene, má takmer atmosféru klasických tínedžerských románov, čiže si ju určite môžete vychutnať, aj keď máte do stredného veku a problémov s ex-manželom ešte ďaleko. // Čítam, teda som