Belladonna

Adalyn Grace
YOLi • 2023

Devätnásťročná Signa nie je obyčajné dievča. Ešte ako dieťa osirela, vidí duchov a rozpráva sa so smrťou. Vychovávali ju viacerí tútori, no všetci sa viac zaujímali o bohatstvo, ktoré má zdediť, než o...é má zdediť, než o jej dobro. A všetci zomreli záhadne a priskoro. Signinými poslednými žijúcimi príbuznými sú Hawthornovci, výstredná rodina obývajúca sídlo Thorn Grove. Hoci je jej nový domov veľkolepý, obklopuje ho pochmúrnosť. Otec rodiny zaháňa zármutok za zosnulou manželkou na divokých večierkoch, kým jeho dcéra trpí záhadnou chorobou a syn sa snaží napraviť pošramotenú rodinnú povesť. Vtedy sa Signe zjaví zo záhrobia ich matka a tvrdí, že ju otrávili. Uvedomí si, že rodine hrozí veľké nebezpečenstvo a že vraha vypátra len vtedy, ak spojí sily so smrťou. Signa nesmie dovoliť, aby jej osobná kliatba opäť niekoho pripravila o život. No zväzok so smrťou má takú silnú moc, o akej sa jej ani len nesnívalo. A ona jej nedokáže odolať. Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky. Povoliť cookies a zobraziť
Viac

  • Počet strán: 376 strán
  • ISBN13:9788055188836

Sumár recenzie
Recenzia na knihu Belladonna je plná chvály. Recenzent píše o skvelom dejovom plote, napätí a dobrodružnej atmosfére knihy. Osobnosti postáv sú dobre vystihnuté a ich vzájomné vzťahy sú zaujímavé. Recenzent vyzdvihuje aj originálny systém kúziel v knihe. Podľa recenzie je Belladonna pútavým a adrenalinovým čítaním.

Sumár recenzie
Na blogu Ellie's Book Verse sa nachádza recenzia na knihu. Recenzent opisuje svoje dojmy z knihy a vyzdvihuje jednu kľúčovú vetu: "Táto kniha ma úplne pohltila svojou atmosférou a zložitými postavami." Recenzia je podrobná a obsahuje aj pozitívne a negatívne aspekty knihy. Celkovo je kniha odporúčaná pre fanúšikov temných príbehov s rozprávaním v prvom osobe.

Sumár recenzie
Recenzia na knihu je pozitívna a autorka ju zhodnotila ako pútavú a dobre napísanú. Kniha je zameraná na mladého čitateľa a ponúka zaujímavú zápletku s napätím a tajomstvom. V recenzii je vyzdvihnutá najdôležitejšia veta, v ktorej autorka označuje knihu za "nesmierne úchvatný a nepredvídateľný príbeh".

Devätnásťročná Signa nie je obyčajné dievča. Ešte ako dieťa osirela, vidí duchov a rozpráva sa so smrťou. Vychovávali ju viacerí tútori, no všetci sa viac zaujímali o bohatstvo, ktoré má zdediť, než o jej dobro. A všetci zomreli záhadne a priskoro. Signinými poslednými žijúcimi príbuznými sú Hawthornovci, výstredná rodina obývajúca sídlo Thorn Grove. Hoci je jej nový domov veľkolepý, obklopuje ho pochmúrnosť. Otec rodiny zaháňa zármutok za zosnulou manželkou na divokých večierkoch, kým jeho dcéra trpí záhadnou chorobou a syn sa snaží napraviť pošramotenú rodinnú povesť. Vtedy sa Signe zjaví zo záhrobia ich matka a tvrdí, že ju otrávili. Uvedomí si, že rodine hrozí veľké nebezpečenstvo a že vraha vypátra len vtedy, ak spojí sily so smrťou. Signa nesmie dovoliť, aby jej osobná kliatba opäť niekoho pripravila o život. No zväzok so smrťou má takú silnú moc, o akej sa jej ani len nesnívalo. A ona jej nedokáže odolať. Pre zobrazenie tohto obsahu potrebujeme sušienky. Povoliť cookies a zobraziť

Mohlo by sa vám páčiť