Knocked Out by My Nunga-Nungas (Confessions of Georgia Nicolson, #3)

Louise Rennison
HarperTeen • 2006

Georgia Nicolson is now the girlfriend of the Sex God (aka Robbie), and things are wonderful. Except her loony parents are dragging her off to Och Aye land (aka Scotland), and the Sex God's band's cha...nce at a record contract has left her something of a "pop widow."Then up rears temptation in the form of old flame Dave the Laugh. Is Georgia about to become a shameless vixen?
Viac

Po tisícich rokoch sa vraciam s článkom do občasnej série, ktorú som pomenovala Knihy, ktoré ma sprevádzali detstvom. V prvej časti som sa venovala a zaspomínala si na legendárnu sériu Klub záhad, takže ak máte záujem, môžete tam hodiť očkom prostredníctvom tohto linku.  Nebudeme však kradnúť slávu sérii, ktorej sa budem venovať dnes a pustíme sa rovno do toho. Ďalšou, apsoň pre mňa,[...]

Georgia Nicolson is now the girlfriend of the Sex God (aka Robbie), and things are wonderful. Except her loony parents are dragging her off to Och Aye land (aka Scotland), and the Sex God's band's chance at a record contract has left her something of a "pop widow."

Then up rears temptation in the form of old flame Dave the Laugh. Is Georgia about to become a shameless vixen?