Nikdy by som si nebola pomyslela, že dám raz knihe Dana Browna plné hodnotenie. // Monicqa

Dan Brown

Pôvod

Ikar - 2018
strán
ISBN: 9788055158631
Originálny názov: Origin (Robert Langdon, #5)
Séria: Robert Langdon
Goodreads
3.85

Harvardský ikonograf profesor Robert Langdon príde do Guggenheimovho múzea moderného umenia v Bilbau, aby sa zúčastnil na odhalení objavu, ktorý „naveky zmení tvár vedy“. Podujatie usporiadal štyridsaťročný miliardár a futurista Edmond Kirsch, ktorý sa vďaka svojim ohurujúcim ultramoderným vynálezom a odvážnym predpovediam preslávil po celom svete. Kirsch, ktorý pred dvoma desaťročiami patril k prvým Langdonovým študentom na Harvarde, sa chystá zverejniť prelomový vedecký objav, ktorý zodpovie dve zo základných otázok ľudskej existencie.

Langdona a stovky hostí uchváti originálna prezentácia, oveľa kontroverznejšia, ako Langdon čakal. Dokonale zorganizovaný večer sa však v okamihu zmení na chaos a hrozí, že Kirschov vzácny objav sa navždy stratí. Langdon sa ocitne v bezprostrednom ohrození a musí z Bilbaa utiecť. Sprevádza ho Ambra Vidalová, elegantná riaditeľka múzea, ktorá Kirschovi pomohla provokatívny večer pripraviť. Vydajú sa do Barcelony, aby našli záhadné heslo, ktorým odhalia Kirschovo tajomstvo.

Pri pátraní v temných vodách utajených dejín a radikálneho náboženstva sa Langdon s Vidalovou musia skrývať pred nepriateľom, ktorého všadeprítomná moc zjavne pramení v španielskom kráľovskom paláci a ktorý sa nezastaví pred ničím, aby Edmonda Kirscha umlčal. Na ceste vyznačenej moderným umením a tajuplnými symbolmi odhalia Langdon a Vidalová stopy, ktoré ich nakoniec dovedú až ku Kirschovmu nečakanému objavu... a šokujúcej pravde, čo nám tak dlho unikala.

Recenzie

Dan Brown: Pôvod

Dokážem milovať Boha preto, že mi dáva slobodu ho poprieť. Tento známy výrok Rabíndranátha Thákura mi napadol niekedy počas čítania a asi neexistuje lepší citát, ktorým by som mohla uviesť jednu… The post Dan Brown: Pôvod appeared first on Blog o knihách.

Čítať ďalej

Dan Brown je vedecky negramotný!

Nedávno sa na pultoch kníhkupectiev objavila nová kniha od autora bestsellerov Dana Browna s názvom Pôvod (Origin).

Čítať ďalej

Alebo skúste

Oni

Oni

Jon Ronson
Oni Jon Ronson

Miestami absurdné, ťažko uveriteľné, tragikomické. Výborné čítanie, ktoré si zaslúži pozornosť. // BooKowski

Drahý příteli

Drahý příteli

Anne-Laure Bondoux
Drahý příteli Anne-Laure Bondoux

Je to ňuňuškovská knižka plná pohody a krásnych slov, napriek historke v pozadí, ktorá už veselá rozhodne nie je. Ukážka toho, ako sa z dvoch úplne neznámych ľudí môžu stať blízki priatelia napriek tomu, že sa nikdy nestretli. // The Octoberry

Četlo se to jako máslo. Večer jsem si řekla, že si přečtu pár stránek a najednou zjišťuju, že je jedna ráno a já jsem v polovině. Prostě jsem musela vědět, co se bude dít dál, i když jsem to vlastně věděla. // Markéta čte

Marta v roce vetřelce

Marta v roce vetřelce

Petra Soukupová
Marta v roce vetřelce Petra Soukupová

Je to hrozně dobře napsané a padne z toho na vás tíseň, kterou zažene dobré chai latte a pár objetí. // What Jane Read